RNR55K2152FSRSL
Mfr.Part #
RNR55K2152FSRSL
Description
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Resistance :
21.5kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Width :
2.39mm
Length :
6.35mm
Package / Case :
Datasheets
RNR55K2152FSRSL
21.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,