RNR55K1130FSBSL
Mfr.Part #
RNR55K1130FSBSL
Description
RES 113 OHM 1/8W 1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
113Ohms
Length :
6.35mm
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55K1130FSBSL
113Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,