RNR55K1052FSBSL65
Mfr.Part #
RNR55K1052FSBSL65
Description
RES 10.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
10.5kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNR55K1052FSBSL65
10.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,