RNR55K1003FSRE7
Mfr.Part #
RNR55K1003FSRE7
Description
RES 100K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Mount :
Through Hole
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Diameter :
2.39mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Resistance :
100kOhms
Package / Case :
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
RNR55K1003FSRE7
Through Hole 100kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,