RNR55J6491FMB14
Mfr.Part #
RNR55J6491FMB14
Description
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
6.49kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Not Applicable
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Published :
Width :
2.39mm
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RNR55J6491FMB14
6.49kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,