RNR55J5111FMB14
Mfr.Part #
RNR55J5111FMB14
Description
RES 5.11K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.11kOhms
Datasheets
RNR55J5111FMB14
5.11kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,