RNR55J4122BSRE6
Mfr.Part #
RNR55J4122BSRE6
Description
RES 41.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Width :
2.39mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Power Rating :
125mW
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
175°C
Diameter :
2.39mm
Resistance :
41.2kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55J4122BSRE6
Through Hole 41.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,