RNR55J1471DSM03
Mfr.Part #
RNR55J1471DSM03
Description
RES 1.47K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.47kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55J1471DSM03
1.47kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,