RNR55J1373BRBSL
Mfr.Part #
RNR55J1373BRBSL
Description
RES 137K OHM 1/8W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Axial
Length :
6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Packaging :
Bulk
Width :
2.39mm
Resistance :
137kOhms
Datasheets
RNR55J1373BRBSL
137kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,