RNR55J1332FSBSL
Mfr.Part #
RNR55J1332FSBSL
Description
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
13.3kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Datasheets
RNR55J1332FSBSL
13.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,