RNR55J1300FSRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55J1300FSRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130 OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
6.35mm
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
130Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
2.39mm
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RNR55J1300FSRSL
130Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,