RNR55J1091BMRE5
Mfr.Part #
RNR55J1091BMRE5
Description
RES 1.09K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Resistance :
1.09kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNR55J1091BMRE5
1.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,