RNR55J1003BPRSL
Mfr.Part #
RNR55J1003BPRSL
Description
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Resistance :
100kOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Failure Rate :
P (0.1%)
Width :
2.39mm
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RNR55J1003BPRSL
100kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,