RNR55J1003BPB14
Mfr.Part #
RNR55J1003BPB14
Description
RES 100K OHM 1/8W .1% AXIAL
Max Power Dissipation :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Bulk
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Resistance :
100kOhms
Width :
2.39mm
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Diameter :
2.39mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Datasheets
RNR55J1003BPB14
Through Hole 100kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,