RNR55J1002FPBSL
Mfr.Part #
RNR55J1002FPBSL
Description
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
10kOhms
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55J1002FPBSL
10kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,