RNR55J1002BSB14
Mfr.Part #
RNR55J1002BSB14
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Resistance :
10kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55J1002BSB14
10kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,