RNR55J1000FSBSL
Mfr.Part #
RNR55J1000FSBSL
Description
RES 100 OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
11 Weeks
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Length :
6.35mm
Power Rating :
125mW
Resistance :
100Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR55J1000FSBSL
100Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,