RNR55H9532FMB14
Mfr.Part #
RNR55H9532FMB14
Description
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Military, Moisture Resistant
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
95.3kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Published :
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H9532FMB14
95.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,