RNR55H9530FRRE5
Mfr.Part #
RNR55H9530FRRE5
Description
RES 953 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Resistance :
953Ohms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RNR55H9530FRRE5
953Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,