RNR55H9530FMR36
Mfr.Part #
RNR55H9530FMR36
Description
RES 953 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
953Ohms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR55H9530FMR36
953Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,