RNR55H9313FSR36
Mfr.Part #
RNR55H9313FSR36
Description
RES 931K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
931kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H9313FSR36
931kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,