RNR55H9313DSRE7
Mfr.Part #
RNR55H9313DSRE7
Description
RES 931K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
7.62mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Resistance :
931kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Diameter :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RNR55H9313DSRE7
Through Hole 931kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,