RNR55H9311BSB14
Mfr.Part #
RNR55H9311BSB14
Description
RES 9.31K OHM 1/8W .1% AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.39mm
Resistance :
9.31kOhms
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
2.39mm
Tolerance :
±0.1%
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
125mW
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55H9311BSB14
Through Hole 9.31kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,