RNR55H9091FSRE8
Mfr.Part #
RNR55H9091FSRE8
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.39mm
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
11 Weeks
Resistance :
9.09kOhms
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RNR55H9091FSRE8
Through Hole 9.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,