RNR55H9091FSBSL
Mfr.Part #
RNR55H9091FSBSL
Description
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL
Axial
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.09kOhms
Metal Film
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RNR55H9091FSBSL
9.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,