RNR55H9091FPB14
Mfr.Part #
RNR55H9091FPB14
Description
RES 9.09K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
9.09kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR55H9091FPB14
9.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,