RNR55H9091FMB14
Mfr.Part #
RNR55H9091FMB14
Description
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
9.09kOhms
Length :
6.35mm
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RNR55H9091FMB14
9.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,