RNR55H9091DSRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55H9091DSRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 9.09K OHM 1/8W .5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military, Moisture Resistant
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Resistance :
9.09kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNR55H9091DSRSL
9.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,