RNR55H9091BSB14
Mfr.Part #
RNR55H9091BSB14
Description
RES 9.09K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
9.09kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H9091BSB14
9.09kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,