RNR55H9090FRRE5
Mfr.Part #
RNR55H9090FRRE5
Description
RES 909 OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
909Ohms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR55H9090FRRE5
909Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,