RNR55H8662BSRSL
Mfr.Part #
RNR55H8662BSRSL
Description
RES 86.6K OHM 1/8W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
86.6kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Length :
6.35mm
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Max Power Dissipation :
125mW
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55H8662BSRSL
86.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,