RNR55H84R5FMB14
Mfr.Part #
RNR55H84R5FMB14
Description
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Number of Terminations :
2
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Resistance :
84.5Ohms
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Supplier Device Package :
Datasheets
RNR55H84R5FMB14
84.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,