RNR55H82R5FMB14
Mfr.Part #
RNR55H82R5FMB14
Description
RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
82.5Ohms
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
M (1%)
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55H82R5FMB14
82.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,