RNR55H8251FSR36
Mfr.Part #
RNR55H8251FSR36
Description
RES 8.25K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
8.25kOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55H8251FSR36
8.25kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,