RNR55H8250FSB14
Mfr.Part #
RNR55H8250FSB14
Description
RES 825 OHM 1/8W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Metal Film
Mount :
Through Hole
Bulk
Diameter :
2.39mm
Resistance :
825Ohms
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
RNR55H8250FSB14
Through Hole 825Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,