RNR55H8061FPR36
Mfr.Part #
RNR55H8061FPR36
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
8.06kOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNR55H8061FPR36
8.06kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,