RNR55H7681DSRSL
Mfr.Part #
RNR55H7681DSRSL
Description
RES 7.68K OHM 1/8W .5% AXIAL
2
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
7.68kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RNR55H7681DSRSL
7.68kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,