RNR55H6810FMB14
Mfr.Part #
RNR55H6810FMB14
Description
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Length :
6.35mm
Diameter :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
681Ohms
Supplier Device Package :
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Datasheets
RNR55H6810FMB14
Through Hole 681Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,