RNR55H64R9FMB14
Mfr.Part #
RNR55H64R9FMB14
Description
RES 64.9 OHM 1/8W 1% AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Length :
6.35mm
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
64.9Ohms
Datasheets
RNR55H64R9FMB14
64.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,