RNR55H61R9DSRSL
Mfr.Part #
RNR55H61R9DSRSL
Description
RES 61.9 OHM 1/8W .5% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
2
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
61.9Ohms
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H61R9DSRSL
61.9Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,