RNR55H6192BSRSL
Mfr.Part #
RNR55H6192BSRSL
Description
RES 61.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
2.39mm
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Resistance :
61.9kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H6192BSRSL
61.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,