RNR55H6042DSRSL
Mfr.Part #
RNR55H6042DSRSL
Description
RES 60.4K OHM 1/8W .5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Metal Film
Published :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
60.4kOhms
Datasheets
RNR55H6042DSRSL
60.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,