RNR55H5112BPB14
Mfr.Part #
RNR55H5112BPB14
Description
RES 51.1K OHM 1/8W .1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
51.1kOhms
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Published :
Datasheets
RNR55H5112BPB14
51.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,