RNR55H4751FSBSL
Mfr.Part #
RNR55H4751FSBSL
Description
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
11 Weeks
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
6.35mm
Resistance :
4.75kOhms
Datasheets
RNR55H4751FSBSL
4.75kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,