RNR55H4702BSRE6
Mfr.Part #
RNR55H4702BSRE6
Description
RES 47K OHM 1/8W .1% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
47kOhms
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Published :
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RNR55H4702BSRE6
47kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,