RNR55H4532BMB14
Mfr.Part #
RNR55H4532BMB14
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
45.3kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RNR55H4532BMB14
45.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,