RNR55H4321FSRE5
Mfr.Part #
RNR55H4321FSRE5
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.32kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Datasheets
RNR55H4321FSRE5
Through Hole 4.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,