RNR55H4222FSB14
Mfr.Part #
RNR55H4222FSB14
Description
RES 42.2K OHM 1/8W 1% AXIAL
Power Rating :
125mW
Resistance :
42.2kOhms
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR55H4222FSB14
42.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,