RNR55H4222BRRSL
Mfr.Part #
RNR55H4222BRRSL
Description
RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Width :
2.39mm
Resistance :
42.2kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Max Power Dissipation :
125mW
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RNR55H4222BRRSL
42.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,