RNR55H4121FSR36
Mfr.Part #
RNR55H4121FSR36
Description
RES 4.12K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.12kOhms
Datasheets
RNR55H4121FSR36
4.12kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,